Kavárna Karla Gotta plná vzpomínek

V centru Prahy byla otevřena vzpomínková kavárna Café Karel, která má připomínat osobnost a kariéru Karla Gotta. Na otevření se podíleli Gottovi blízcí přátelé, jako například Felix Slováček.

Kavárna v Dlouhé

Kavárnu najdete v Dlouhé ulici vedle Divadla v Dlouhé. Má být vzpomínkovým místem na jednoho z našich nejúspěšnějších a nejpopulárnějších zpěváků, jehož oblíbenost dokazuje velká řada hudebních ocenění. Autorem námětu tohoto podniku je producent Miroslav Kolodziej a novinář Luboš Procházka, který s Gottem patnáct let úzce spolupracoval.

Přečtěte si také: Potravinová banka pro Prahu

Oblíbený byl i v Německu

Karel Gott zemřel v roce 2019 a od té doby vzniklo více projektů na jeho vzpomínku. Během své kariéry vydal neuvěřitelných 200 alb, a v anketě Zlatý slavík (později Český slavík) získal celkem 42 ocenění. Známý byl ovšem také v Německu, dokonce se patřil mezi pět nejprodávanějších interpretů v historii německé hudby.

Mohlo by vás zajímat: Významné ženy se probojovaly do názvů ulic!

Fanoušci mohou přijít ochutnat, co měl zpěvák rád

Kavárna je ověšená obrazy Karla Gotta a návštěvníci si zde mohou vychutnat pivo, kávu či dezerty, které si denně dával legendární zpěvák.

Café Karel nebude fungovat jen jako podnik plný českého zpěváka, ale budou zde pořádány také pravidelné talk shows, vystoupení kolegů Gotta a další akce.