Už jste slyšeli o aplikaci Bright Sky?

Už jste slyšeli o aplikaci Bright Sky?

Nová aplikace Bright Sky má pomáhat osobám zasaženým násilím v blízkých vztazích. Jedná se o první pomoc nejen pro samotné oběti, ale pro jejich blízké a pomáhající. Jak aplikace funguje, jaké jsou její hlavní výhody a kde ji seženete?

Co je Bright Sky?

Aplikace Bright Sky je tady pro všechny, kteří jsou jakkoliv zasažení násilím, nebo jsou svědky násilí ve vztahu blízké osoby. Aplikace obsahuje informace, které mohou každému z nás pomoci identifikovat, zda se ho násilí nějak dotýká. V aplikaci najdete dotazníky, pomocí kterých můžete lépe vyhodnotit svou situaci, také veškeré informace o násilí, ale i o tom, jak lze bezpečnou cestou najít pomoc. Pomocí aplikace si můžete okamžitě zavolat pomoc v podobě policie nebo krizové linky, zároveň jsou zde i další kontakty na nejbližší centra a organizace.

Výhody Bright Sky

Samotná aplikace Bright Sky vypadá na první pohled jako obyčejné počasí, hra nebo kalendář. I po prvním rozkliknutí nebo vracení se k aplikaci se vám takto zobrazí. Aby se vám ukázala skutečná aplikace a její funkce, je zapotřebí podržet delší dobu obrazovku.

Do aplikace si můžete snadno ukládat veškeré důkazy o vydírání, manipulaci, sledování nebo násilí, a to v podobě fotografií, videí i nahrávek či screenshotů. Všechny tyto materiály se ukládají do cloudového uložiště, takže nejsou přímo v telefonu dohledatelné.

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete aplikaci do telefonu nainstalovat, všechny její funkce najdete i na běžném webu. Nebojte se říct si o pomoc včas!