Retinol: kapky, který vás uzdraví, ale i spálí.

retinol

Pokud se alespoň lehce zajímáte o přípravky na pleť a skincare vám není lhostejná, určitě už jste pojem retinol zaslechli. Hovoří se o něm jako o zázračné látce, která vyhladí vrásky a vyléčí akné. Věděli jste ale, že vás může jeho nesprávné používání pěkně spálit?

Retinol je nejsilnější formou vitaminu A a je dle mnoha studií jednou z nejúčinnějších látek pro problémy s pletí. Pomáhá především obnově buněk. Hodí se k boji proti vráskám, nepravidelné pigmentaci, léčbu akné a celkové dokáže pokožku oživit.

Přečtěte si také: Typy vlasů a jak o ně pečovat.

Jak retinol používat?

Díky vysoké koncentraci vitaminu je samozřejmě retinol nejužívanější, je ale potřeba dávat velký pozor, jak si ho sami dávkujete.

Retinol používejte zásadně večer, protože je velmi citlivý na slunce a mohl by tak vyvolat nepříjemnou alergickou reakci. Nezapomeňte ráno poté na aplikace denního krému s SPF faktorem. Pokud byste tak neudělali, mohly bý vás sluneční paprsky popálit, protože je pleť po retinolu citlivá na UV záření.

Z toho důvodu je dobré zpočátku zkoušet menší koncentrace retinolu (například 0,02 %), abyste věděli, zda si na tento vitamin pokožka zvykne.

Pokud vám retinol vyhovuje, můžete jeho účinky ještě podpořit zkombinováním s vitaminem C, který najdete v mnoha krémech a sérech.

Na jakou pleť se hodí?

Hodí se na jakoukoliv pleť. U suché pokožky dbejte na opatrné dávkování a koncentraci retinolu. U mastné pleti se můžete těšit na zatažení pórů. Zároveň mastná pleť není tak citlivá na koncentraci této látky, takže se nemusíte tolik bát.