Typy vlasů a jak o ně pečovat

Řídnoucí vlasy
Řídnoucí vlasy

Vlasy toho musí zvládat opravdu hodně. Česání, barvení i kulmování. Dopřát byste jim proto měli i kvalitní péči. Každý typ vlasů potřebuje něco jiného. Některým kadeřím například pomůže vyživovací maska, jiné naopak zbytečně zatíží. Naštěstí dnes estetická medicína nabízí spoustu přípravků i procedur přesně podle našich potřeb.

Mastné vlasy

Jsou vaše vlasy těžké, zplihlé a u hlavy se lesknou? Nebojte se vlasy umývat podle potřeby. Báchorky, že se při každodenním mytí vlasy ničí nebo rychleji mastí, pusťte z hlavy. Při mytí zkuste používat speciální šampon, který se pro váš typ vlasů nejlépe hodí. Dermatologové doporučují mastící se vlasy nemýt příliš horkou vodou ani nefoukat horkým vzduchem, víc se po tom mastí. Skvělým pomocníkem může být také suchý šampon ve spreji!

Suché vlasy

Jestliže se vaše vlasy naopak nemastí skoro vůbec a občas připomínají spíš krepový papír, patříte mezi nositelky suchých vlasů. Tento typ kadeří je třeba pořádně vyživovat. Kromě šamponů, kondicionéru a masek zkuste i vyživující zábaly. Vlasy zbytečně vysušuje i jejich tepelné upravování. Pokuste se fénování, žehlení nebo kulmování alespoň částečně omezit. Živiny vlasům dodáte i správnou stravou. Skvělé jsou oříšky, ryby nebo semínka.

Řídnoucí vlasy

Častým typem jsou řídké, jemné a slábnoucí vlasy. Jejich vzhled je většinou určen geneticky. Někdy je ale na vinně špatná strava nebo třeba stres. Slabé a řídnoucí vlasy si zaslouží speciální péči. Vlasy česejte a upravujte, co nejšetrněji. Při mytí zkuste používat přípravky na zvýšení objemu. U masek vybírejte takové, které vlasy zbytečně nezatíží. Pokožku hlavy hloubkově vyživuje vlasová mezoterapie. Dermatologové z pražské Kliniky estetické medicíny Medestetik do pokožky aplikují koktejl na bázi kyseliny hyaluronové s vitaminy, minerály a koenzymy. Zlepší se tak růst vlasů i jejich kvalita!