Výluka mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi bude trvat dva roky!

výluka od 12. března

Oprava trati mezi Bubny a Dejvicemi, která začala v neděli 12. března, omezí provoz na trati mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Dejvice. Tato výluka potrvá zhruba dva roky. Pro cestující je zajištěna náhradní doprava.

Pokyny pro cestující

Cestující mezi stanicemi, na kterých bude po dva roky výluka, mají využít městskou hromadnou dopravu, například tramvajovou linku 26 nebo metro linky A. Mezi stanicemi Dejvice Bubny zase jezdí tramvaje číslo 1 a 25. Cestující mezi Masarykovým nádražím a Bubny mohou využít tramvaje číslo 14 či metro. Zkrátka se nestane, že by se uživatelé pražské MHD zasekli mezi těmito stanicemi. Možností je stále plno.

Kvůli výluce jsou posílené také noční spoje, například pojede dodatečná dvojice vlaků mezi hlavním nádražím a Hostivicemi.

A co jízdenky?

Lidé, kteří mají pro vyloučený úsek koupenou jízdenku ČD, mohou pro pražskou hromadnou dopravu v daných stanicích využít jízdní doklad „ND Praha“. Vyzvednout si ho mohou na Masarykově či hlavním nádraží nebo ve stanicích Praha-Dejvice, Hostivice, Kladno, Kladno město, Rakovník nebo u vlakového personálu.

Přečtěte si také: Nástěnná malba v Holešovicích připomíná, že domácí násilí existuje

Modernizace úseku

Opravy na trati začaly z důvodu nutnosti modernizace. Změny nastanou na celé trati mezi Kladnem a Prahou, která je rozdělená do osmi úseků. Ty se budou řešit postupně, zatím je hotový pouze jeden z nich. Dalším úsekem je právě ten, který způsobí zmiňované výluky.