Turisté v Praze. Jak to s nimi po covidu vypadá?

turisté v praze

Turismus v Praze je jedním z nejvýznamnějších průmyslových odvětví v České republice. Město Praha je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Evropě a každoročně zde míří turisté z celého světa. Nicméně, aktuální situace turismu v Praze je ovlivněna pandemií COVID-19, která způsobila výrazný pokles počtu návštěvníků v roce 2020.

Pandemie výrazně ovlivnila život v Praze

V roce 2019 navštívilo Prahu více než 9 milionů turistů, což představovalo nárůst o 3,5 % oproti předchozímu roku. Nicméně, v roce 2020 byl počet turistů v Praze výrazně omezen kvůli pandemii COVID-19. V první polovině roku 2020 byly uzavřeny hranice a turisté nemohli do České republiky vstoupit. V druhé polovině roku byly hranice otevřeny, ale počet turistů byl stále velmi nízký.

Turistický průmysl v Praze je velmi důležitý pro místní ekonomiku. Turisté přinášejí do města velké množství peněz a vytvářejí pracovní příležitosti pro místní obyvatele. Nicméně, pandemie COVID-19 způsobila výrazný pokles turistického ruchu a mnoho místních podniků muselo uzavřít.

Přečtěte si také: David Černý otevírá vlastní muzeum.

Počet je stále nižší

V současné době se situace turismu v Praze pomalu zlepšuje. Hranice jsou otevřené a turisté mohou do města přijet. Nicméně, počet turistů je stále nižší než v předchozích letech. Mnoho turistických atrakcí a muzeí je stále uzavřeno nebo omezeno kvůli pandemii COVID-19.

Vzhledem k tomu, že turismus je pro Prahu velmi důležitý, město se snaží najít způsoby, jak podpořit turistický ruch. Město nabízí různé slevy a akce pro turisty, aby přilákalo více návštěvníků. Nicméně, zatímco pandemie COVID-19 bude pokračovat, bude turistický průmysl v Praze nadále ovlivněn.