Co v Praze podniknout během deštivého dne?

Co podniknout v Praze
Co podniknout v Praze

Praha je město možností. Neustále se sem stěhují lidé, kteří touží po trochu rušnějším životě. Navíc je to univerzitní město, tudíž o zábavu zde opravdu nemůže být nouze. Jenže mnoho lidí neví, co vlastně podniknout během deštivého dne. Přece jenom všichni ví, co v Praze dělat, když počasí přeje, ale nikdo neví, co dělat, když prší. Proto vám přinášíme pár tipů, co byste během takového deštivého dne měli dělat.

• FEAR HOUSE

Pokud jste povahy nebojácné a myslíte si, že vás nikdy nic nemůže vylekat, měli byste v době bouřky zajít do pražského Strašidelného domu, který se nachází ve sklepení ve Vodičkově ulici. Jedná se rozhodně o zážitek na celý život! Tento Strašidelný dům byl prvním strašidelným domem ve střední Evropě.

Rozhodně zde najdete důvody, proč se bát. Nejen, že na vás zde číhají klauni a sadističtí doktoři, ale ožijí i vaše největší noční můry. Navíc k tomuto sklepení se pojí mnoho pověstí, které nejsou zrovna pro poseroutky.

• ÚNIKOVÉ HRY

I v Praze najdete hromadu únikových her. Jedná se o hru, během které se zabaví celá rodina. Budete uzavřeni do místnosti, z níž budete muset uniknout ven. Samozřejmě to není tak jednoduché, máte limit a ven se dostanete jenom díky mnoha, mnoha rébusům a hlavolamům.

Takové únikové hry dneska vznikají ve všech velkých městech a jsou velice oblíbené. Je to například skvělá forma teambuildingu.

• GAME ON

Pokud milujete výstavy a hry, pak byste měli v Praze zavítat na výstavu GAME ON. Ta probíhá snad už od konce září, a to v holešovickém výstavišti. Můžete si zde zahrát přes sto padesát her, které si jistě pamatujete z dětství nebo z mládí. Nechybí samozřejmě PC Man nebo oblíbený žížala či had, kterého jsme hráli na Nokii 3310.

Jedná se o vůbec tu největší výstavu, která pojednává o hrách a jejich historii. Pokud se sem vydáte, budete z domu tak minimálně na dvě hodiny, protože tento svět vás naprosto pohltí.