Nájmy se zvedly i v Praze! O kolik?

Nájmy se zvedly i v Praze
Nájmy se zvedly i v Praze

Dnes se každý touží osamostatnit. Není se čemu divit, je tolik krásných měst České republiky, v níž najdeme mnoho pracovních i jiných příležitostí. Pokud chcete v životě nějakou změnu a toužíte po osamostatnění se, najděte si nějaký pronájem a začněte žít naprosto jinak, v naprosto jiném městě. Bohužel je nutné zmínit, že se nesmíte divit vysokým cenám, které jsou nyní na denním pořádku. Ceny nájmů totiž vzrostly, a to nejen třeba v Praze, ale taky ve všech univerzitních městech.

V poslední době se ukazuje, že se mnoho lidí stěhuje hlavně do našeho krásného hlavního města. Je zde přece jenom mnoho pracovních příležitostí a neplatí se tu zrovna špatně. Pokud se rozhodnete bydlet v Praze, musíte delší dobu hledat nějaké zajímavé nabídky bytů. Nájmy jsou zde skutečně velké.

Na začátku letošního podzimu se ukázalo, že se nájmy v univerzitních městech zvýšily. Pojďme si říct, o kolik se nájem zvýšil v Praze.

O kolik se nájem zvýšil v Praze?

Praha nabízí mnoho možností, kde studovat. Lidé sem jezdí za vysokoškolským vzděláním. Někdy jim v nástupu do školy brání jenom to, kde vlastně budou bydlet. Nemůžeme se čemu divit, nájmy jsou skutečně obrovské a studenti nevydělávají tak moc, jak si pronajímatelé představují. V Praze se konkrétně zvýšily nájmy o neuvěřitelné tři tisíce korun.

Studenti tak rychle sáhli po možnosti bydlení na kolejích, i když to byla skutečně ta poslední možnost. Bydlení na kolejích se mnohem, mnohem cenově výhodnější než bydlení v pronájmu. Kolej obvykle stojí kolem několika tisíc korun měsíčně, nájem se však pohybuje kolem několika desítek tisíc měsíčně.

Kde jsou byty nejlevnější?

Stále výhodné byty najdeme například v Praze 4, konkrétně v Nuslích. Tato lokalita je skutečně tichá část Prahy, která je velice oblíbenou. Jsou tu blízko obchodní domy, jsou tu blízko památky, metro i tramvaj nám umožňuje velice rychlý přesun do centra hlavního města.

Dále jsou taky výhodné pronájmy v okolních částech Prahy, ale ty jsou pro studenty ne moc přijatelnou možností.