Počasí opět komplikuje provoz u Prahy.

počasí komplikuje dopravu

Vyšší lednové teploty se zlomily ve středu ráno a začalo opět sněžit. Silné sněžení zasáhlo ráno část Středočeského kraje. Podle meteorologů může v některých oblastech napadnout během tří hodin kolem šesti centimetrů mokrého sněhu.

Více než 3 cm sněhu za hodinu

Problémy jsou v dopravě, na dálnici D10 mezi Prahou a Libercem je podle webu dopravniinnfo.cz sjízdný jeden jízdní pruh. České dráhy zrušily ranní spoje do Poříčan, protože byla v Nymburce zasněžená výhybka. Příměstské autobusy v okolí Prahy nabírají zpoždění nebo nepřijedou vůbec.

Člověk by očekával, že budou cestáři na tuto situaci připravení, neboť mohutné sněžení hlásili meteorologové dlouho dopředu.

„Podle radarových odhadů i srážkoměrných měření se vyskytuje silné sněžení a mohlo napadnout víc než tři centimetry mokrého sněhu za jednu hodinu nebo víc než šest centimetrů za tři hodiny. Intenzita sněžení postupně zeslábne,“ uvedli meteorologové na svém webu.

Problémy jsou na silnicích i železnici

Kvůli silnému sněžení jsou problémy v dopravě zejména na Mladoboleslavsku, kde například uvízli kamiony na komunikaci kvůli velkému množství sněhu.

Organizátor pražské integrované dopravy hlásí problémy na silnicích především na Mladoboleslavsku a Mšensku. „Dochází ke zpoždění všech spojů v této oblasti, některé spoje nejedou vůbec kvůli nehodám, nebo zapadnutí vozů,“ uvedl na twitteru.

Situace se komplikuje také na železnicích, kde kvůli zasněženým výhybkám vynechávají některé spoje, například ty do Poříčan. Aktuálně je přerušený provoz mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou, důvodem je spadlý strom na trati. Sněžit by podle předpovědi mělo během dne na většině území Česka, meteorologové očekávají, že během 12 hodin napadne sedm až 12 centimetrů.