Pět nejdražších módních značek světa

Nejdražší módní značky světa
Nejdražší módní značky světa

Svět módy je hodně rozmanitý, na své si zde přijdou milovníci extravagance, ale i milovníci elegance či ležérnosti. V tomto světě se vyskytuje mnoho zajímavých značek, každá z nich si najde tu svou klientelu. Dokonce i ty nejdražší značky na světě mají své stálé zákaznice. Ovšem ženy, které nechodí do těch drahých značek, možná ani nevědí, jaké značky se řadí k těm nejdražším. Pojďme si říct, jakých pět značek se řadí k těm nejdražším na celém světě.

Samozřejmě těchto značek je mnohem více, my jsme však vypíchnuli jenom pět těch nejznámějších, abyste byli v obraze.

• Dior

Značka, kterou založil známý Christian Dior v roce 1946, se stala za ta léta skutečně jednou z nejdražších a zároveň z nejluxusnějších značek celého světa. Více jak padesát let je tato značka mezi těmi nejlepšími značkami vůbec. Ve své nabídce má nejen oblečení či kůži, ale taky velice hojně nabízí i parfémy, šperky či velice kvalitní líčení.

• Prada

K těm nejdražším značkám světa se dlouhodobě řadí i značka Prada, kterou znáte i díky filmu „Ďábel nosí Pradu“. Společnost se odhaduje na více jak deset miliard dolarů, mezi nabízenými produkty najdete například nejen módní doplňky, ale taky i hodinky, bižuterii či například oblečení.

• Louis Vuitton

K těm nejdražším a bohužel taky k těm nejvíce padělávaným značkám patří i značka Louis Vuitton, která nabízí nejen kabelky či módní doplňky, ale taky nově i parfémy, které si lidé velice oblíbili. Společnost na trhu působí už od roku 1954.

• Fendi

Nesmíme zapomenout ani na nadnárodní společnost, která byla založena v roce 1925. Nejvíce tuto značku proslavily kožešiny, ale taky se později rozrostla o luxusní oblečení a velice žádané kabelky.

• Versace

Mezi pětici těch nejdražších značek světa se řadí taky značka Versace, kterou znáte hlavně díky značkovým parfémům. Jedná se o luxusní společnost, která vznikla v roce 1978 a která velice rychle vystoupala k vrcholu. Módní návrhy této značky nosily ty nejznámější osobnosti, k nimž se řadila například Madonna nebo třeba princezna Diana či Elton John.