Otužilí Tři králové si ve Vltavě doplavali pro odměnu

tři králové ve vltavě

V pátek 6. ledna na Tři krále se do Vltavy ponořili otužilí plavci. Jejich cílem byl Karlův most, kde stál převoznický punč. Tato tradiční otužilecká akce, kdy si Tři králové doplavou pro punč se koná již od roku 2010. Letos ve Vltavě plavaly asi čtyři desítky otužilců.

Dvěstěmetrová trasa

Otužilci do Vltavy skočili z paluby lodi společnosti Pražské Benátky, která byla u pátého pilíře Karlova mostu. Trasa, kterou před sebou měli, byla dlouhá dvě stě metrů a na jejím konci je čekal teplý punč. Trasa vedla k Muzeu Karlova mostu do přístaviště pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu.

V čele plaveckého průvody byli symbolicky Tři králové.

Dlouhá tradice

Tradice má své kořeny v roce 2010, kdy jí poprvé uspořádaly Česká otužilecká unie a Muzeum Karlova mostu. Od prvního ročníku nejde o žádný závod, ale o setkání otužilců a připomenutí historických událostí a míst spojených s Vltavou. Zároveň je datem vždy symbolicky 6. leden jako oslava příchodu Tří králů. Zájem dle organizátorů stále větší.

Plavbu sledovaly z břehu davy diváků na mostě i nábřeží a hlasitě otužilce podporovali. Davem i mezi otužilci se ozývalo hlasité „Ahoj“. I počasí plavcům přálo, vzduch měl totiž 7 stupňů a voda pouze o stupeň méně.