Manolo Blahnik stále k vidění na Kampě?

Manolo Blahnik stále k vidění na Kampě
Manolo Blahnik stále k vidění na Kampě

Nejčastěji se do Prahy jezdí za památkami, jenže pokud jedete do Prahy už po sté, pak je dost možné, že vás památky omrzí. Naštěstí můžete v Praze dělat jinou spoustu věcí – například chodit na výstavy, kterých je v Praze habaděj. Samozřejmě se zde konají i nejrůznější festivaly, ale výstavy? Ty mají, panečku, něco do sebe! Pokud nevíte, na jakou výstavu se přijít podívat, máme pro vás pár tipů!

Aktuálně v Praze probíhá celá řada výstav. Například je populární výstava dýní, kterou najdeme v botanické zahradě, která leží naproti Trojského zámku vedle zoologické zahrady. Další zajímavou výstavou je výstava v Rudolfíně, kde běžné věci budou v takové podobě, v jaké byste si je nedovedli ani představit!

A samozřejmě pro ženy tou nejvíce atraktivní výstavou je výstava Manola Blahnika v pražské Kampě.

Do kdy se tato výstava koná?

Výstava se koná až do poloviny listopadu, tudíž máte ještě hromadu času na to, abyste se sem vydali podívat. Přece jenom tuto výstavu by měla vidět naprosto každá žena, která miluje boty! Najdete zde naprosto unikátní kousky, které se vám budou líbit svou nevšedností.

Boty Manola Blahnika se staly doslova nesmrtelné, a to hlavně proto, že obouval světově známé celebrity nebo například ženami velice oblíbený seriál Sex ve městě. Manolu Blahnikovi se říká „kouzelník v obuvnickém světě“, o čemž se ostatně můžete sami přesvědčit.

Kdo to byl Manolo Blahnik?

Jestli vám Manolo Blahnik nic neříká, tak je třeba si o něm něco říct. Vyrostl na Kanárských ostrovech, ale jeho původ je český. Jeho otec byl totiž českým občanem, který pracoval až do druhé světové války jako lékárník nedaleko Kampy. Jeho výstava se tedy koná právě na Kampě, protože je to pro Manola srdcová záležitosti.

Jeho díla jsou synonymem abstrakce a volného umění. Nenajdete ani jednu stejnou linii na jeho dílech a díky tomu jsou díla tak oblíbená a dech beroucí.