Kontrola kvality vody v okolí Prahy.

kontrola kvality vody dopadla dobře

Léto se pomalu, ale jistě blíží, a proto už je načase vyhlížet také místa, kde se budete moci jít vykoupat. Hygienici v okolí zkontrolovali kvalitu vody a zveřejnili výsledky. Ačkoliv je voda ještě stále studená, už teď k ní chodí sportovci vykonávat různé sporty, od paddle boardu až po wakeboardy.

Teploty venku už jsou konečně příjemné a možná už jste se při dlouhém slunění dokonce lehce spálili. Teploty vody jsou sice stále na koupání příliš nízké, pár odvážlivců v neoprenech už se ale našlo. Hygienická stanice města Prahy proto uspořádala rozsáhlou kontrolu kvality vody v okolí.

Jedničku získala pouze Divoká Šárka a Motol

Inspekce navštívila celkem pět koupacích míst a na každém provedla měření a následné ohodnocení kvality vody dle stupnice známkování jako ve škole. Nejlépe dopadly nádrž Divoká Šárka a rybník Motol, které jsou vcelku v blízkosti centra a jsou pro návštěvníky lehce dostupné.

Kontroly se zúčastnila také koupaliště Džbán, Šeberák a Hostivař, která dostala hodnocení 2, a to kvůli snížené průhlednosti vod. Jedná se ovšem o problém, který je nezávadný ze zdravotního hlediska.

Přečtěte si také: Kde v Praze na samosběr jahod?

Kontroly jsou důležité

Kvalitu je nutné sledovat po celý rok, zvlášť u přehrad, které se s narůstající teplotou rychleji špiní a dochází zde k množení sinic, které představují pro koupání zdravotní problém.

Prozatím chladné počasí přispívá dobré kvalitě vody, protože se zde zatím neobjevuje fytoplankton ani jen mikroorganismy.