Kintera vystavuje emoce

emoce

Pračky, kabely i balonky, to vše je středem zájmu českého umělce Krištofa Kintery. Fanoušci se mohou i letos těšit na ukázka jeho tvorby, a to v holešovickém Doxu. Opět se bude jednat o přehlídku obyčejně neobyčejných věcí, které jsou nám dobře známé, jako jsou třeba emoce.

Jeden z nejúspěšnějších českých umělců ukazuje lidem jejich emoce, tváře i to, jak se chovají a zapadají do sociální sítě. Možná vám výtvory budou připadat směšné, strašidelné nebo se v nich poznáte. Jisté ale je, že tentokrát Kintera oslovuje lidské nitro.

Křemíková inteligence

Začínal s výstavami takzvané křemíkové inteligence, jak nazýval lidskou společnost, která si vytvořila vlastní ekosystém z počítačů, telefonů a internetu. Podle něj se jednalo o novou přírodu, proto ze součástek těchto zařízení vytvořil samostatný les a přírodu pod názvem Nervous Trees. Určitě znáte pohled na pyramidu ze starých praček nebo nejrůznější tvary vytvořené z balonků všeho druhu.

Tentokrát se umělec zaměřil na věci, které okem jen tak nevidíme, nebo je dokonce naschvál přehlížíme, ať už jde o obsah příměstských skládek nebo naše vlastní emoce. I emoce mohou být naše osobní skládka, a tak se rozhodl na ně nahlížet z mnoha úhlů. Výstava nese název How Can I Help You?

Přečtěte si také: Turisté v Praze: Jak to snimi po covidu vypadá?

Emoce v barelech

Emoce najdete vystavené v barelech poskládaných do vysokých regálů. Barely v sobě obsahují toxické, jedovaté látky, jako je strach, lenost, vzdor, frustrace, ale i odvaha a humor. Z každé emoce i vlastnosti se dá vytvořit něco, co půjde proti nám, co nás může zničit nebo otrávit.

Kintera zkrátka rád pracuje s použitými věcmi, s jejich torzi, takže ani na této výstavě nechybí tolik oblíbené kabely, nádoby a podobně.