Na jaké památky se při návštěvě Prahy nesmí zapomenout?

Co nevynechat v Praze
Co nevynechat v Praze

Pokud jedete do Prahy, jistě máte v plánu obcházet i zdejší památky. Památky se k Praze pojí, bez nich by výlet do hlavního města nebyl ucelený. Kvůli památkám sem jezdí i hromady turistů, s nimiž se setkáte hlavně na Karlově mostě nebo na Pražském hradě, protože právě tyto památky jsou pražskými dominantami. Jestli však chcete vidět víc, přinášíme vám pár tipů na další památková místa, která nesmíte prošvihnout.

Praha jakožto naše hlavní město se neustále navštěvováno velkou škálou turistů. Ovšem nejen turisté, ale i zdejší obyvatelé si velice rádi zajdou na procházku, kterou spojí s nějakou hezkou zdejší památkou. Pokud však nevíte, kam vyrazit, přinášíme vám pár tipů.

• Trojský zámek

Jestli milujete hrady a zámky a nechce ses vám vyjíždět z Prahy, pak byste měli navštívit Trojský zámek. Ten je přece jenom jedinečný. Je krásný, ojedinělý, takový jen tak někde nenajdete. Dnes je však proslulý hlavně svými nádhernými zahradami a výstavami, které se v něm konají.

• Starý židovský hřbitov

Další zajímavou památkou je Starý židovský hřbitov, který najdeme v pražském Josefově. Sice se zde stojí obrovská fronta, protože tento objekt je velice hojně navštěvován turisty, ale stojí to za to. Co se týče vstupného, připravte si tak pět set na osobu.

• Pražský hrad

Je třeba ho zmínit, protože je to pražská dominanta. Návštěva Prahy bez prohlídky Pražského hradu nestojí za to. Vyšlapte si proto cestičku až k hradu a vyjděte si například do věže, odkud budete mít skutečně nádherný výhled na matičku měst.

• Vyšehrad

Pro nadšence do krásných výhledů vřele doporučujeme Vyšehrad. Pokud jste zde nebyli, rozhodně sem musíte! Tady se konají i různé středoškolské exkurze, protože zdejší hřbitov je plný umělců, které známe díky jejich dílům a o kterých se učíme, protože jejich díla jsou součástí maturitních četeb.

• Karlův most

A samozřejmě musíme zmínit i Karlův most, protože ten je také dominantou Prahy. Je škoda, že na nás aktuálně tlačí Evropská unie a po několika stech letech chce změnit jméno mostu na „Most Václava Havla“. Snad se to nestane a Karlův most zůstane i nadále Karlovým mostem.