Jaké jsou průměrné ceny bydlení v hlavním městě?

Jaké jsou průměrné ceny bydlení
Jaké jsou průměrné ceny bydlení

Dnes se celá řada lidí stěhuje do hlavního města. Není se čemu divit, Praha je krásné město, které je plné příležitostí. Praha jedním z měst, kde najdete nejvíce univerzit a taky kde najdete celou řadu zajímavých nejen pracovních příležitostí. Navíc se zde stále něco děje, proto je takřka jasné, že se sem žene tolik lidí. Bohužel sehnat si zde slušné bydlení za přijatelnou cenu není zrovna jednoduché. Ceny nemovitostí šly obrovsky nahoru, bohužel. Pojďme si průměrné ceny za metr čtvereční říct.

Pokud se rozhodnete stěhovat do Prahy, tak se většinou nejdříve rozhodnete pro pronájem. Přece jenom než se sžijete s životem v Praze, raději budete dávat z kapsy na nájem než na své vlastní bydlení. Samozřejmě za nějakou dobu je dobré, když se rozhodnete pro koupi domu, ale bohužel to nebude zrovna jednoduché – získat hypotéku nejen není dneska nejjednodušší, ale je to taky hodně drahé. Nemovitosti dneska skutečně dosahují obrovských cen, je třeba na ně pořádně šetřit.

Bytové jednotky v Praze jsou jedny z nejdražších vůbec. Pokud nejste milionář, tak si rozhodně nebudete moct nikdy dovolit nějaký byt v Praze 1, kde se ubytovávají hlavně cizinci, kteří zkrátka jsou movití. Pojďme si říct, jaké průměrné ceny za metr čtvereční jsou v městských částech Prahy.

• Praha 1

V tom naprostém centru, v Praze 1, se ceny bytů – tedy ceny metru čtverečního – pohybují kolem sta tisíc korun. Zde jsou byty skutečně velice drahé.

• Praha 2

Jelikož už to není tak úplně centrum, ceny za metr čtvereční jsou nižší, přesto i tak drahé. Cena za metr čtvereční v Praze 2 se pohybuje kolem osmdesáti tisíc korun.

• Praha 3

Tato část Prahy je velice oblíbená. Dokonce se sem stěhuje i celkem dost lidí. Metr čtvereční zde stojí průměrně 67 tisíc korun.

• Praha 4

Co se týče Prahy 4, zde je stále ještě poměrně levně. Lidé si zde nachází velice levné pronájmy a co se týče nemovitostí, průměrná cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 57 tisíc korun.

• Praha 5

Smíchov je stále oblíbenější a oblíbenější. Hlavně by zde poměrně brzy měla vyrůst obrovská metropole. Metr čtvereční zde koupíte za zhruba pětašedesát tisíc korun.

• Praha 6

O Praze 6 se říká, že je to nejbohatší část Prahy. Taky ceny za metr čtvereční tomu odpovídají, protože se pohybují kolem sedmdesáti tisíc korun.

• Praha 7

Na stejné úrovni je i Praha 7.

• Praha 8

A teď se už přesouváme trošku mimo Prahu, dalo by se říct. Už dál od centra najdeme Prahu 8, kde se průměrné ceny za metr čtvereční pohybují kolem 67 tisíc korun.

• Praha 9

Zde najdeme průměrné ceny za metr čtvereční zhruba kolem pětapadesáti tisíc korun.

• Praha 10

V této části Prahy najdeme nemovitosti, jejichž průměrná cena za metr čtvereční se pohybuje kolem šedesáti tisíc korun.