Pražské restaurace jako neustále rostoucí byznys

Pražské restaurace jako neustále rostoucí byznys
Pražské restaurace jako neustále rostoucí byznys

Mít svůj vlastní podnik, to není zrovna legrace. Jenže díky podnikání můžete žít svůj vlastní život, nemusíte být tíženi pracovní dobou, vše si budete korigovat sami, dle svého uvážení. Jestli byste se rozhodli podnikat v Praze, tak byste měli sáhnout po podnikání v oboru gastronomie. Přece jenom jídlo je něco, co tu bylo, je a bude. I když je v tomto oboru obrovská konkurence, stále je co zlepšovat.

Pokud byste se zde rozhodli otevřít si svou vlastní restauraci, chtělo by to nejdříve obhlédnout konkurenci a poučit se z jejich chyb. A proč byste se neměli učit od těch nejlepších? Zajděte si do těchto níže zmíněných restaurací, které jsou zákazníky hodnocené jako nejlepší. Nechte se jimi inspirovat, popřípadě se vyvarujte jejich chybám a otevřete si restauraci, která bude pro zákazníky tou nejlepší.

• Portfolio Restaurant

V této restauraci nabízejí hlavně mezinárodní a evropskou kuchyni. Jsou tu přehnaně drazí, ale lidé sem chodí kvůli luxusním interiérům. Odtud byste možná mohli získat jakousi vizi či obraz, jak by vlastně vaše budoucí restaurace měla vypadat. Inspirovat byste se mohli i zdejšími cenami, které skutečně nejsou zrovna nejsympatičtější.

• U Kroka

Poměrně známou pražskou restaurací je restaurace U Kroka. Zde se můžete nechat inspirovat českou kuchyní, pokud byste chtěli mít tuto kuchyni v hlavní nabídce. Každé české jídlo každý Čech připravuje jinak, třeba podchytíte na jídle nějakou chuť, která pro vás není nejlepší, nebo si naopak řeknete, že přesně takto musíte vařit. Cenově je to zde příznivé, interiér sympatický.

• La Rotonde

Velmi drahou restaurací je v Praze i resturace La Rotonde. Tato nabízí francouzskou, ale i českou kuchyni. Kromě těchto kuchyní zde můžete ochutnat i středoevropskou kuchyni. Inspirujte se zde rozmanitostí a poučte se až z příliš vysokých cen.