Hráči deskovek se utkali v Praze – v rámci jaké akce?

Hráči deskovek se utkali v Praze
Hráči deskovek se utkali v Praze

Pokud chcete trávit čas s rodinou, nejčastěji si koupíte pytlík brambůrek a začnete hrát nějakou deskovou hru. Nejoblíbenější jsou klasické karty, které nejsou přímo deskovka, ale je to taky hra, který dokonale spojí rodinu dohromady. Pokud si však chcete zahrát klasickou deskovku, tak se mez oblíbené řadí například „Člvoěče, nezlob se!“. Jestliže ji s vámi nemá kdo hrát, tak jste si ji mohli zahrát v rámci unikátní akce s někým cizím. Kde jste se mohli utkat v deskových hrách a za jaké příležitosti?

Milovníci her milují tuto polovinu října, kdy se koná takzvané Deskohraní. Jedná se o festival, který probíhá rok co rok a je opravdu čím dál oblíbenější. Letos jsme si tuto událost mohli užít v Tyršově domě.

Co to je „Deskohraní“?

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o této události, jedná se o mezinárodní festival deskových a karetních her, během kterého si můžete přijít užít kopec legrace. Můžete se totiž utkat v nějaké klasické staré deskovce (i v nějaké novější hře) s někým úplně cizím nebo samozřejmě s vašim známým.

Festival není omezen věkově, i když si to řada lidí myslí. Opravdu se nejedná jenom o akci pro děti, ale jedná se o akci, která je určena všem hravým lidem z celého světa, nikoliv jenom z České republiky.

Zájem stoupá – jak tomu bude příští rok?

Tato akce se koná už nějaký ten pátek. Podle aktuálních údajů je nutno zmínit, že zájem o deskové hry neustále stoupá. Deskové hry jsou opravdu stále oblíbenější, a to hlavně proto, že žijeme ve světě internetu a technologií a známe už jenom ty internetové hry, které nelze hrát mezi čtyřma očima.

Vybírat jste letos mohli z více jak 480 deskových a karetních her. Pokud jste nevěděli, jakou hru si vybrat, dostali jste samozřejmě radu takzvaně nad zlato. Všechny hry byly letos pohromadě v takzvané knihovně her, kde jste si kromě hry mohli vyhledat i pravidla vztahující se k dané hře.