Botanická zahrada plná dýní – už jste ji viděli?

Dýně v botanické zahradě
Dýně v botanické zahradě

Jestli se aktuálně nacházíte v Praze, rozhodně svůj volný čas netravte jenom na památkách, které jistě dobře znáte. Za tu dobu, co jste nebyli v našem hlavním městě, se nezměnili – od toho to jsou památky, proto se rozhodněte alespoň jeden den strávit trochu jinak. V Praze se dá přece dělat tolik věcí! Proč byste je všechny nevyužili. Třeba navštivte výstavu, která se aktuálně v Praze koná. Je dokonce tematická – je o dýních!

Samozřejmě takových výstav, které se v Praze konají, je mnoho. Jednu takovou najdete v Rudolfíně, jinou najdete na Kampě (kde konkrétně vystavuje své módní návrhy Manolo Blahnik), jinou najdete zase ve Werichově vile (kde kromě sezonních výstav najdete taky stálou expozici, která pojednává o Janu Werichovi samotném).

Kromě zmíněných výstav se však můžete podívat ještě na jednu, a to do botanické zahrady, kterou najdete naproti Trojského zámku a hned vedle zdejší zoologické zahrady. Právě tato pražská botanická zahrada totiž nabízí výstavu dýní.

Podzim dýním přece patří!

Podzim se nese ve znamení mnoha svátků. U nás hlavně slavíme Dušičky neboli svátek všech zesnulých, ve Spojených státech amerických se slaví takzvaný Halloween. Tento americký svátek se dostává pomalu ale jistě i do České republiky. Jistě, ještě nechodíme od domu k domu a koledujeme nebo tropíme neplechu, ale už pořádáme párty v kostýmech nebo dlabeme dýně.

Dýně jsou však zelenina, která zkrátka k podzimu patří. Proto se není čemu divit, když se v botanické zahradě v Praze dýně vystavují. Musí jít přece na první pohled vidět, jaké období aktuálně je.

Inspirace pochází z Ameriky

Až sem přijdete, možná si budete myslet, že jsou tyto dýně tady jenom tak letmo položené, ale to není pravda. Dýně a jejich aranžmá je inspirováno Amerikou – konkrétně střední Amerikou, což je domovina mnoha tykví a druhů dýní.

Některé aranžmá připomíná mexickou pyramidu, jiné zase obrazce, které se inspirují indiánskou mytologií.