5 nejlepších cyklovýletů

5 nejlepších cyklovýletů
5 nejlepších cyklovýletů

Jižní Morava-Moravské vinařské stezky

Jedná se o skvělou příležitost jak zkombinovat sport, ochutnávání vín a poznávání okolí. Moravské vinařské stezky propojují vinohrady od Znojma až po Uherské Hradiště. Jedná se o 1200 kilometrů stezek, které jsou rozděleny do deseti okruhů, které propojuje Moravská vinná stezka. Ať si vyberete jakoukoli stezku, těšit se můžete na města a vinařské obce, chráněné přírodní i historické památky.

Český ráj- Greenway Jizera

Na tuto dovolenou si rovnou vezměte delší dobu. Český ráj nabízí hustou síť značených cyklotras, které vedou od pramene Jizery v Jizerských horách přes Mladou Boleslav až do hlavní města Prahy. Jedná se o trasu dlouhou 190 kilometrů a můžete ji pojmout, jako několikadenní putování anebo ji rozdělit na několik cyklovýletů a navštívit tak památky a zajímavosti.

Cyklotrasy mají různorodý povrch a kvalitu, záleží podle krajiny, kterou zrovna projíždíte. Po cestě nepotkáte moc náročného stoupání, ale na horním toku řeky se jim nevyhnete. V létě jsou k dispozici turistické autobusy, které můžete využít k přepravě.

Jižní Čechy-Velký Javor

Hodně cyklistů v Jižních Čechách jezdí kolem Lipna. Pokud ale nejste úplný začátečník a nevadí vám náročnější stoupání, můžete si troufnout na Velký Javor (1456 m. n. m.). Vyjíždí se z Železné Rudy a cesta je dlouhá 45 kilometrů s převýšením 1391 metrů. V několika místech má cesta sklon až 13%. Z vrcholu se vám naskytne krásný výhled a při dobré viditelnosti uvidíte i Alpy.

Německo-Berlin Wall Trail

Asfaltová trasa dlouhá 160 kilometrů patří mezi nejoblíbenější cyklotrasy Německa. Poznáte na ni centrum města i nejdůležitější muzea a památky. Do Berlína se můžete dostat autobusy Eurolines, které mají speciální závěsy pro přepravu kol.

Německo, Rakousko, Slovensko a Maďarsko-Podunajská cyklostezka

Stezka, která má 1230 kilometrů, patří mezi nejslavnější v Evropě. Ideální je trasa Pasov-Vídeň, která je dlouhá 325 kilometrů a je na ní převýšení pouze 118 metrů. Je vhodná pro začátečníky i děti, protože 90% trasy je mimo dopravní ruch. Zá návštěvu stojí místa Pasov, Linc, zámek Artstetten a největší benediktinský klášter v Evropě Melk.