Už jste navštívili divadelní festival Divadla pod Palmovkou?

festival Divadla pod Palmovkou
festival Divadla pod Palmovkou

V Praze se toho pořád tolik děje! Není se čemu divit, když se sem neustále stěhují lidé. Samozřejmě, je tu dostatek pracovních příležitostí, ale na druhou stranu je to taky i univerzitní město, tudíž sem chodí i celá řada lidí studovat. Pokud budete mít chvilku času, tak neobcházejte klasické památky, ale vydejte se vstříc nějakému festivalu, kterých se v Praze koná neustále hromada. Co takhle navštívit divadelní festival Divadla pod Palmovkou?

Mezi probíhající festivaly se taky řadí například festival, který měl ročník pauzu. Jedná se o „Struny podzimu“, které po roční pauze opět dostávají svými hudebními vystoupeními každého milovníka klasické hudby. K probíhajícím festivalům taky patří i oblíbený festival Palm Off, což je právě onen zmiňovaný festival populárního Divadla pod Palmovkou. Už jste na něj zavítali?

Kdy se koná?

Letošní ročník tohoto divadelního festivalu se koná od 20. do 31. října. Máte tedy dostatek času se sem zastavit. Není to samozřejmě festival, který by byl jenom v českých rozměrech, ale je to festival těch mezinárodních rozměrů. Jedná se vlastně o jakési setkání divadel střední Evropy.

Co je náplní programu?

Jelikož se jedná o divadelní festival, samozřejmostí jsou divadelní inscenace. Letos hostíme například inscenace z Polska nebo ze Slovenska. Dokonce přijede i jedna inscenace z Maďarska, což není tak úplně časté.

Letošní ročník tohoto divadelního festivalu zahájila domácí inscenace samotného pořadatele, tedy Divadla pod Palmovkou. Jednalo se o domácí inscenaci nazvanou „Nora“, kterou režíroval Jan Nebeský. Zhlédnout jsme už mohli taky druhou inscenaci v pořadí, kterou byla provokativní inscenace „Prokletí“, kterou režíroval chorvatský režisér Oliver Frljiće.

Velice očekávanou inscenací letošního festivalu je rozhodně inscenace „Anna Franková“, která poputuje z Nového divadla z Nitry.