Svítící balónky mohou poškodit zdraví dítěte

Svítící balonky
Svítící balonky

Česká obchodní inspekce provádí pravidelné kontroly zaměřené na nabídku a prodej nebezpečných  hraček. Tentokrát objevila nebezpečné barevné balónky na baterie.

Česká obchodní inspekce zjistila, že barevné LED Light balónky by mohly znamenat pro dítě bezpečnostní riziko. Jedná se o 5 kusů nafukovacích balonků v 1 balení. Každý balónek má uvnitř průhledné plastové pouzdro, které obsahuje 3 nezajištěné baterie. Ty lze aktivovat po vytažení papírové pojistky. Pak se rozsvítí LED žárovka umístěná na vrcholu pouzdra. Přímo na balónku je natištěn nápis „Will you Marry Me?“ Výrobek je distribuován v igelitovém obalu zakončeném černou plastovou kartou, na které je označení Made in China, LED Light, Light up Balloons, Lasts for 20 hrs, značka CE, piktogram omezující věk dítěte, návod a varování v cizím jazyce. Na balení je dodatečně přilepena papírová etiketa s návodem a bezpečnostním upozorněním v českém jazyce.

Česká obchodní inspekce uložila opatření spočívající v bezodkladném stažení výrobků z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX pod číslem A12/0157/18.

Identifikační údaje LED Light balónky 

Název výrobku uvedený na obalu:         Foballoon – Light up Balloons

EAN:                                                             8452180100025

Prodejce:                                                     Thi Lua Pham , Krkonošská 363, 468 41 Tanvald

Země původu hračky:                               made in China

Svítící balónky
Svítící balónky