Plánuj na Jedničku! Praha 1 chce novým projektem zapojit obyvatele do rozvoje hlavního města

Praha

Díky novému projektu zvaném Plánuj na Jedničku! mohou obyvatelé Prahy 1 ovlivnit rozvoj svého města. Budou se moct účastnit diskuzí o důležitých tématech a přispět ke strategii, kterou vedení městské části Prahy 1 nyní vytváří.

Pražané ovlivní rozvoj Prahy 1 až do roku 2035

Aktuálně Praha 1 řeší budování Strategie udržitelného rozvoje pro příští desetiletí, která naváže na dosud uskutečněné projekty rozvoje Jedničky. Vedení první městské části chce, aby se na vývoji území podíleli všichni jeho obyvatelé. Nabízí jim proto možnost zapojit se do příprav dané strategie, která zásadně ovlivní další kroky Jedničky až do roku 2035.

Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) dodává, že názory, připomínky či dotazy obyvatel budou základním stavebním kamenem při tvorbě budoucí tváře centra města. Nabádá je proto, aby se workshopů a výzkumu zúčastnili v co nejhojnějším počtu.

Setkání budou veřejná, online či formou ankety

Všichni, kteří se chtějí zapojit do rozvoje Jedničky, se mohou účastnit veřejných akcí, které proběhnou v jednotlivých částech Prahy. Nemocní nebo lidé, kteří nestihnou na konkrétní místo dorazit, se mohou zapojit prostřednictvím online schůzky. Lidé se na rozvoji města mohou podílet také zapojením do ankety s názvem Praha 1 očima občanů.

Sociologický průzkum

Praha 1 si pro vybrané obyvatele přichystala také sociologický průzkum, který zjistí kompletní informace od mladých lidí, rodin, důchodů nebo cizinců žijících v hlavním městě. Výzkum pracuje se vzorkem zhruba 800 tisíc obyvatel Prahy 1, kteří jsou zvoleni na základě sociologických metod. Průzkum se bude zaměřovat na témata, jako je bezpečnost, doprava, infrastruktura, veřejný prostor, občanská vybavenost či celková kvalita života obyvatel.