Jak nejlépe nahradit cukr?

Čím nahradit cukr
Čím nahradit cukr

V poslední době čím dál více lidí jí zdravě. Je to skvělé, alespoň si konečně trochu hledíme na naše zdraví. V dnešní době bychom si rozhodně měli na své zdraví hledět, protože na každém rohu na nás číhají nejrůznější rychlá občerstvení, která nás lákají svými nezdravými věcmi, které nejsou zrovna pro naše zdraví to nejlepší. Je tedy skutečně skvělé, že lidé odolávají a snaží se jíst tak, jak mají. Doma si vyměňují základní suroviny za ty zdravější, aby jejich vaření i pečení bylo trochu fit. Mouku či mléko jistě víte, jak nahradit, ale jak nahradit cukr?

Existuje mnoho náhražek cukru, ale málokdo ví, kde je sehnat. Pojďme si říct ty nejznámější zdravé náhražky cukru, které jsou nám daleko prospěšnější než klasický rafinovaný cukr.

• Třtinový cukr

Skvělou náhražkou cukru je třtinový cukr, který není tak nezdravý jako ten rafinovaný. Koupíte ho běžně v supermarketech či v hypermarketech, ovšem zde si dejte pozor, abyste nevzali jenom „obarvený rafinovaný cukr“. Při koupi této potraviny vždy dbejte na složení, které je vážně zásadní. Nekupujte třtinový cukr takzvaně „od boku“ – můžete si vzít totiž takový, který je na stejné bázi jako rafinovaný cukr.

• Stévie sladká

Mnohem lepší náhražkou klasického rafinovaného cukru je stévie sladká, kterou si můžete doma jak pěstovat, tak si ji můžete koupit v práškové podobě, a to klasicky v hypermarketech nebo v prodejnách zdravých potravin a surovin.

Stévii sladkou kdekdo nezná, což je velká škoda. Jedná se o stálezelenou rostlinu, která je až tři sta krát sladší než samotný rafinovaný cukr. V kavárnách se s ní velice často setkáme, přikládá se na zmrzlinové poháry nebo například do koktejlů jako ozdoba.

Toto sladilo je ideální hlavně pro diabetiky nebo pro lidi, kteří trpí obezitou. Na rozdíl od rafinovaného cukru nemá totiž stévie ani procento kalorií.