Nejdražší dům na světě už má svého majitele!

Nejdražší dům na světě
Nejdražší dům na světě

Po svém vlastním bydlení touží skutečně kdekdo. Málokdo si však může dovolit dům, který se řadí k těm nejdražším na celém světě. Na světě najdeme skutečně mnoho zajímavých domů, v nichž bychom chtěli bydlet, jenže ony jsou tak drahé, že si raději necháme zajít chuť a nový dům si postavíme aspoň trošku podle těch nejdražších. Existují však lidé, kteří mají na kontě hotové miliardy, proto si takové drahé, luxusní domy mohou pořídit. Například takový saudský princ neváhal a koupil si rovnou ten nejdražší dům světa. A víte, kolik za něj zaplatil?

Saudský princ má jistě peněz dost. Před nedávnem se tento korunní princ Muhammad bin Salmán rozhodl, že svůj majetek trochu rozšíří, proto si koupil francouzskou rezidenci, kterou můžeme znát pod názvem „Chateau Louis XIV“. Cena vás možná nepřekvapí, možná ano.

Kolik za svou novou rezidenci korunní princ zaplatil?

Aby získal tuto překrásnou, honosnou rezidenci, princ musel ze své kapsy zaplatit 301 milionů dolarů. Díky této sumě rezidenci časopis Fortune označil za nejdražší dům na celém světě. Kam se hrabe dům v Londýně, který se ještě donedávna za nejdražší dům považoval a který stál „jen“ 221 milionů dolarů!

Co je zajímavé?

Pokud se zajímáte o prodeje takových drahých nemovitostí, možná si vzpomínáte, že tato rezidence nedaleko Versailles byla prodána už před dvěma lety. Jenže nikdo nevěděl, komu byla rezidence prodaná, proto se prodej odložil na druhou kolej. Bez kupujícího se nemohla vila zařadit k těm nejdražším, protože zkrátka nebyl nikdo, kdo by sumu potvrdil. Ovšem před nedávnem byla identita konečně objevena!

Díky potvrzené identitě se taky potvrdila suma, za kterou bylo sídlo (či spíše zámek) prodáno. Rezidence se rozprostírá na pozemku o velikosti 23 hektarů, kdy jenom samotná zástavná plocha má sedm tisíc metrů čtverečních.