Klárov jak ho neznáte. Bude bezpečnější

Bezpečný Klárov
Bezpečný Klárov

Klárov je oblíbená část Prahy, kterou najdete v okolí stanice metra Malostranská. Právě tato část Prahy by se v blízké době měla začít měnit, a to na bezpečnější a také zelenější čtvrť. Vedení hlavního města v nedávné době rozhodlo o tom, že během proměny se vyváží jednotlivé druhy dopravy. Chodci díky mnohým opatřením budou více v bezpečí.

Klárov již delší dobu sužuje poměrně velká nehodovost. Jelikož se jedná o frekventovanou čtvrť, která je plná zdejších i turistů, bylo jen otázkou času, kdy vedení hlavního města povolí změnu. Vysoká nehodovost byla způsobená kombinací provozu nejen automobilů, ale také tramvají a cyklistů, do toho tu navíc byli chodci, kteří tak byli vystavováni velkému nebezpečí.

Díky vysoké nehodovosti vznikla studie, která má zformulovat a vyvážit podmínky zdejší dopravy, má také umožňovat chodcům přejít bezproblémově na druhou stranu silniční komunikace.

Kromě zmiňované studie se také rozhodlo o tom, že na Klárově přibyde zeleň. Kromě stromů se můžeme těšit na nové přechody, rozšířené chodníky a také na nástupní ostrůvky.