4 zásady, které je radno dodržovat při hledání pronájmu v Praze

pronájmu v Praze
pronájmu v Praze

Najít v hlavním městě pronájem není žádný med. Anebo ano? Záleží na úhlu pohledu. A také na tom, zda se budete držet následujících zásad. Připravili jsme pro vás soubor základních pravidel a tipů, kterými byste se měli při výběru bytu řídit.

Mějte o bydlení jasnou představu

Při pohledu na nabídku bytů byste si neměli připadat jako v cukrárně. Naopak si je dobré předem ujasnit, jaký byt hledáte a zaměřit se jedním směrem. Pokud jste skálopevně přesvědčeni, že vám stačí garsonka, nenechte se zlákat na „tři plus jedničku“. Zvažte však i detaily v podobě přítomnosti vany/sprchovacího koutu a základního vybavení.

Jinými slovy: vyberte si pronájem bytu Praha, kterým vám na sto procent vyhovuje. Jinak se v něm nebudete cítit jako doma.

pronájem v Praze

Nabídky volných bytů sledujte průběžně

Pražský trh s realitami je velmi dynamický, což může někoho, kdo nemá s hledáním bytu v hlavním městě předchozí zkušenosti, nepříjemně překvapit. Nechcete-li, aby vám zajímavá nabídka pláchla mezi prsty, nezapomeňte bedlivě sledovat nabídky realitních kanceláří. Jakmile se objeví atraktivní byt, je pravděpodobné, že bude velmi rychle obsazený.

Prohlídku si domluvte ihned

Meditaci si nechte až do nového bytu, v průběhu hledání na ni není čas. Až v nabídce uvidíte to, co hledáte, okamžitě se chopte telefonu a sjednejte si prohlídku. Aneb kdo zaváhá, nebydlí. V hlavním městě to takto funguje od nepaměti. A samozřejmě to platí také pro prodej bytů Praha.

pronájem v Praze

Projděte se v blízkém okolí

Byt může být úžasný, ale co když se v jeho bezprostřední blízkosti nenachází všechny potřebné služby? Nechcete-li marnit čas neustálými přesuny do jiných městských částí, pak úroveň občanské vybavenosti nepodceňujte. Stejně tak se zaměřte také na dostatek zelených ploch a míst, kde lze aktivně trávit volný čas. Nebudete přece non-stop zalezlí doma!