Cesta k sexy tělu

Cesta k sexy tělu
Cesta k sexy tělu

Vyberte si vlastní trénink podle toho, co potřebuje vaše postava. Vytvořte si kruhový trénink, kde budete jednotlivé cviky a partie střídat. Nebo můžete procvičit důkladně jedno a přejít k dalšímu (je to sice náročnější, ale míň časově náročné). Můžete se také zaměřit jen na jednu partii, která to nejvíce potřebuje. S tímhle manuálem budete mít tělo jako hvězda.

Paže a prsa

Nosíte rády tílka nebo šaty na ramínka? Jsou pevné paže nutností. Když budete cvičit chytře, posílíte i prsní svaly a která ženy, by nestála o pevnější dekolt.

Ideální sportem je plavání. Při plavání pracují úplně všechny svaly těla, ale můžete ovlivnit, které budou zabírat víc. Pokud se chcete zaměřit na ruce, zkuste se více zaměřit na plavecký styl prsa a dejte si při tréninku pár bazénů bez zapojení nohou. Plavání je velmi náročné na techniku, pokud ji nemáte zcela zvládnutou, zaplaťte si alespoň první hodinu s trenérem.

 Břicho

Nejtěžším při redukci váhy a zpevňování těla bývá kulaté bříško, ale není to nemožné. Základem je zpevnění hlubokých svalů v pase a na zádech.

Ideální sport je pilates. Cvičení pilates se zaměřuje právě na posílení core, takzvaného jádra. Zapojíte svaly, které se jinak příliš nehýbají, což jsou hluboké břišní svaly (příčný a šikmé břišní svaly). Po celou dobu byste měly mít vtažené břicho dovnitř.

Zadek

Pokud se soustředíte na posílení hýždí a půjdete na to důsledně, uvidíte změnu už velmi brzy. Perfektní jsou dřepy, můžete je dělat kdykoli a klidně několikrát denně. Při přidání ještě jiného pohybu budete mít vyhráno.

Ideální sport je in-line bruslení. Mějte nového koníčka nejen na víkendy. Jedná se o velmi příjemný způsob jak shodit pár kil a k tomu dokonale vytvarovat zadek. Vybavte se bruslemi, helmou a chrániči a můžete jít na to. Aby mělo ježdění účinek, je dobré vyrazit aspoň třikrát týdně, ideálně na hodinu, kterou rozdělíte na dva intenzivní bloky.