Český rozhlas slaví sto let. Nadělil si k nim vlastní výstavu

český rozhlas slaví sto let

Český rozhlas slaví 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání. Na jeho počest připravilo Národní technické muzeum a sám ČRo výstavu s názvem „Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923-2023“. Co vše na výstavě uvidíte a dokdy potrvá?

Vývoj techniky i obsahu

Cílem výstavy ukázat návštěvníkům 100 let technického, ale i programového vývoje rozhlasu, který hrál a nadále hraje důležitou roli ve veřejném prostoru. V prostorách Národního technického muzea tedy najdete připomínku významných rozhlasových osobností, vývoj programu a pořadů i hudbu v jednotlivých obdobích. Rozhlas samozřejmě reagoval vždy na aktuální dění ve společnosti, a tak si můžete připomenout nejdůležitější historické události, které ovlivnily jeho směřování.

Technické perličky

Na výstavě naleznete i také perličky, jako je přijímač, který v roce 1939 do sbírek věnoval osobně František Křižík. Kromě techniky si prohlédnete také, jak se měnily pořady vysílané rozhlasem, které osobnosti prošli touto institucí, ale nahlédnete také do budoucnosti, a tedy kam rozhlas směřuje.

Živé rozhlasové vysílání

Výstava se otevírá dnes 17. května a už teď si můžete poslechnout Lucii Výbornou, která vás dnešním výjimečným dnem provede živě.

Na své si přijdou i děti

Věříme, že děti si výstavu užijí také. Je zde pro ně připravený speciální koutek, kde se dozví nejzákladnější informace zábavnou formou. Výstava bude navíc otevřená také pro školy, pro něž jsou připravené komentované prohlídky.

Výstavu můžete navštívit až do 31. prosince, takže si ji rozhodně nenechte ujít.