Bitva se sněhem se pomalu blíží

Bitva se sněhem
Bitva se sněhem

Minulá zima co se týče sněhové nadílky, byla značně podprůměrná. Na letošní nadílku bychom se měli vybavit předem, protože by měla být štědrá.  Jaké nářadí nám v boji se sněhem pomůže?

Se sněhovou nadílkou na chodnících a příjezdových cestách k domům nám rozhodně pomůžou kvalitní hrabla, lopaty, shrnovače sněhu, hrubá košťata a naše silné ruce. Pro ty, kteří se nechtějí dřít, radíme, kupte si sněhovou frézu.

Na co si dát pozor při výběru sněhové frézy?

Při výběru je důležité se dívat na výkon, bezpečnost a vybavenost. Vysoký výkon motoru nám umožní i odklízení většího množství sněhu. Bezpečná robustní konstrukce si poradí s možnou překážkou, která se může ve sněhu skrývat. Ergonomie je taky důležitá z důvodu jejího pohodlného ovládání. Při výběru byste také neměli opomenout na přídavný reflektor, abyste s ní mohli pracovat i v noci, protože většina z nás chodí domu za tmy.

Na našem trhu se nachází velké množství sněhových fréz, ale pro naši potřebu nám bude stačit, když budete vědět, že se dělí na jednostupňové a dvoustupňové.

  • Jednostupňové frézy jsou určeny pro úklid menších ploch a frekvence jejich čištění není tak častá. Tyto frézy nejsou tak robustní a proto i manipulace s nimi je jednoduší.
  • Dvoustupňové frézy jsou určeny především pro úklid větších ploch, protože jsou schopny sníh odhodit na vzdálenost 5 až 10 metrů.

Lopaty, hrabla a shrnovače na sníh

Pro ty z nás, kteří nechtějí utrácet za sněhové frézy a nebojí se trochy manuální práce, radíme, aby si koupily speciální nástroje určené na odklízení sněhu. Při výběru nástrojů na sníh si rozhodně dejte pozor, aby v případě plastové varianty, měly pokovenou ocelovou zpevněnou hranu a ergonomicky tvarovanou násadu s držadlem pro pohodlný a pevný uchop.