Stavět klece i voliéry ze stavebnice. To je hobby mnoha chovatelů

Stavět klece i voliéry ze stavebnice. To je hobby mnoha chovatelů
Stavět klece i voliéry ze stavebnice. To je hobby mnoha chovatelů

V České republice rapidně stoupá množství chovatelů papoušků. K nejvíce chovaným papouškům patří druhy, které jsou nejméně náročné po stránce péče a také po finanční stránce věci. Konkrétně tak k nejčastěji chovaným papouškům patří například andulky čili papoušci vlnkovaní. I těm je však někdy problém sehnat vyhovující venkovní voliéru nebo ptačí klec, ve které by andulky spokojeně žili. 

Pokud patříte k chovatelů okřídlených společníků, moc dobře víte, že nabídka obydlí ve zverimexech nebo obchodech s chovatelskými potřebami není vždy dostatečná. Někdy je spíše bídná a po celodenním navštěvování zmíněných obchodů přicházíte domů s nepořízenou a stím, že nemáte, kde svého okřídleného mazlíčka ubytovat. Naštěstí pro vás máme tip, kterým je stavebnice Aluhobby, ze které si postavíte přesně takové obydlí, jaké si pro svého okřídleného společníka představujete. 

Postavte si klece i venkovní voliéry

O stavebnici Aluhobby jste pravděpodobně už slyšeli. Přece jenom je to hobby mnoha chovatelů, kteří se rozhodli postavit si přesně takovou venkovní voliéru nebo ptačí klec, která vyhovuje jejich papouškovi. Sestavování obydlí pro ptáky je naprosto jednoduché a je to dokonce zábavné, člověk se rázem dostane do svých dětských let, kdy se vedlo jenom jedno velké dilema, a sice co se ze stavebnice postaví. Nyní se to ví. 

Postavte si ze stavebnice i terárium nebo fóliovník

Je třeba konstatovat, že potěšíme i chovatele terarijních zvířátek nebo zahrádkáře, respektive pěstitele zeleniny. Ze stavebnice si totiž lze postavit i terárium nebo případně fóliovník, který si umístíte na svou zahradu a který bude pěstovaným rostlinám a zelenině nabízet příjemné klima pro jejich růst. 

Závěrem se tak nabízí otázka – co prvního si ze stavebnice postavíte vy? Bude to skutečně klec pro ptáky nebo to nejdříve zkusíte s teráriem či fóliovníkem?