Skupina DRFG nabízí investice do nemovitostního fondu

Rusňákova DRFG
Rusňákova DRFG

Pod investiční skupinu DRFG spadá také nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTEMNT FUND.  Podle ředitele DRFG pro finance a regulace Juraje Černičky, fond těží z aktivit Rusňákovy skupiny. Klientům přináší stabilní zhodnocení, a to díky prověřeným nemovitostem, které jsou rozmístěné napříč Českou republikou. Ve fondu jsou výhradně retailové parky a investovat do nich může kdokoliv od pěti set korun měsíčně.

Stavební spoření nebo podílové fondy?

Raději než do fondů, vkládá ale mnoho lidí svoje peníze například do stavebního spoření, které má ale oproti podílovým fondům nevýhodu v limitované částce, a v několikaletém závazku. Naopak výhodu mají například v příspěvcích od státu, které jsou ovšem vázané vždy do nějaké výše. Pokud by se klient rozhodl spořit více, tak se snižuje úrok cílové částky, a navíc třeba v případě důchodového spoření máte nárok na výplatu až po dosažení 60 let věku. U stavebního spoření, pokud nechcete přijít o celou státní podporu a zaplatit poplatky navíc, zase až po šesti letech. K penězům navíc nemáte v průběhu spoření prakticky žádný přístup, to je oproti investičnímu fondu určitě nevýhodou.

Peníze z Rusňákova fondu si můžete kdykoliv vybrat

Také při investování do fondů se vyplatí dlouhodobější investice, ale na rozdíl od stavebního spoření si klienti mohou finance průběžně vkládat, nebo naopak kdykoliv požádat o výběr, ať už části nebo celé investice. Nesporné výhody má investování do fondů i v případě, že bychom ho srovnávali se spořícími účty. V jejich případě jde většinou o výnosnost maximálně okolo 0,4 – 0,8 % a současně mnohdy platí pravidlo, že čím vyšší investovaná částka, tím nižší úrok. Na spořícím účtu s půl milionem za pět let naspoříte 5–15 tisíc, zatímco v nemovitostním fondu za tu dobu zhodnotíte investici zhruba o 100 tisíc.

Peníze mohou klienti investovat také do dluhopisů. Skupina DRFG Davida Rusňáka jich nabízí hned několik. Jednak jsou to dluhopisy, které jsou diverzifikovaný napříč skupinou, další jsou dluhopisy do nákupů komerčních nemovitostí nebo do budování telekomunikačních sítí.