Převoz orgánu málem skončil tragédií

Převoz orgánů
Převoz orgánů

Při převozu byli piloti vrtulníku Letecké služby Policejního prezídia ČR oslněni zeleným paprskem, který vycházel z okna bytu. Vrtulník převážel orgán k transplantaci, který byl životně důležitý. Jeho trasa byla z Prahy na jižní Moravu.

Naštěstí se jednalo jen o okamžik, ale důsledky mohly být až tragické. Po včasném přepravení, se tato situace nemohla obejít bez následků. Hned po příletu se rozběhlo pátráni po pachateli, zapojili se i kriminalisté, kteří s pomocí pilotů vytipovali pár bytů, odkud mohl zelený paprsek vycházet.

Pachatel byl velkým překvapením. Kriminalisté vytipované byty postupně obešli a zjistili, že se jednalo o šestiletého chlapce a laser byl dárek od matky. Důvod jeho počínání byl velmi jednoduchý, kriminalistům oznámil, že se nudil. Díky jeho věku však nebude nijak trestaný, ovšem kdyby se jednalo o dospělého člověka, mohl by skočit až na tři roky ve vězení.

V poslední době takových případů přibývá, neboť takové lasery lze běžně koupit a nejsou příliš drahé. Lidi však nenapadne, jaké důsledky může mít jeho nesprávné používání.