Praktické rady, které při stěhování oceníte

Praktické rady, které při stěhování oceníte
Praktické rady, které při stěhování oceníte

Při stěhování je nejvíce stresující především ona příprava. Je nutné zabalit všechno tak, aby se nic nerozbilo, aby se všechno hravě našlo a dobře se to převezlo. Zatímco samotné stěhování v Praze je možné přenechat profesionálním stěhovákům, v případě balení je to čistě jenom na nás. Proto si pojďme prozradit několik praktických rad, které při stěhování rozhodně oceníme. 

Používejte polystyrenové tácky

Pokud milujete opékání nebo grilování, pravděpodobně máte po ruce i polystyrenové tácky, které jsou jednorázovým nádobím při zmiňovaných oblíbených akcích. Tácky však oceníte nejen při opékání nebo grilování, ale také především při balení, jelikož jsou skvělým oddělením jednotlivých ploch porcelánového nádobí. Je to daleko jednodušší, rychlejší a efektivnější způsob, než kdybyste museli balit každý kus nádobí do bublinkové folie. 

Oblečení srolujte

Přijde vám, že máte mnoho oblečení a že byste je všechno nenacpali ani do deseti velkých pytlů, které máte k dispozici? Pak oblečení srolujte. Je to opět jedna z velice praktických rad, díky kterým se vám do krabice vejde polovina šatníku. Navíc se oblečení při tomto stylu skládání nijak nepomačká. 

Tímto stylem je možné zabalit i ručníky nebo utěrky, které můžete klidně naskládat mezi jednotlivé kusy nádobí, aby se skleničky nebo hrníčky o sebe netřely. 

Kam s knihami?

Největším problémem při balení jsou knihy. Právě u nich si nejste jistí tím, kam s nimi. Když je dáte do klasické krabice od banánů, pod tíhou knih se krabice rozbije. Pokud se chcete vyhnout počítání knih nebo rozbití potřebných krabic, knihy naskládejte do kufru. V kufru se vám navíc budou skvěle přemísťovat. 

Krabice s úchytkami

Aby se vám krabice lépe přenášely, vezměte si do rukou nůž a s jeho pomocí si do krabic vyryjte otvory, které budou sloužit jako úchytky.