PID Info jako mobilní aplikace

PID Info jako mobilní aplikace
PID Info jako mobilní aplikace

Pokud žijete v Praze, tak už moc dobře víte, že se autem nevyplatí cestovat, pokud potřebujete jet do centra města. Centrum města bývá většinou nejvíce ucpané a nikdy snad nepřijdete v tolik, v kolik potřebujete přijet. Kam automobil zaparkovat je taky záhada. Hlavně z rána a v době, kdy se chodí z práce, tedy kolem třetí až páté hodiny, je centrum města nejvíce ucpané, a tak se vyplatí raději cestovat pražskou integrovanou dopravou, která je vždy přesná, protože vždy má přednost (pokud se jedná o tramvaje).

Cestování pražskou integrovanou dopravou nyní bylo poměrně snadné – jízdenky se dají koupit na každém rohu, ale jestli v Praze bydlíte, vyplatí se vám koupit takzvanou lítačku, která na rok stojí přes tři a půl tisíce, což je přijatelná cena pro dvanáct po sobě jdoucích měsíců.

Aby bylo cestování pražskou integrovanou dopravou ještě jednodušší, nyní se spustila dokonce mobilní aplikace, která nám má poskytovat informace nejen na celý systém PID v Praze, ale i na dopravu ve Středočeském kraji. Informovat nás bude taky o železnicích.

Jak se aplikace jmenuje a co všechno umí?

Aplikace se nazývá „PID info“ a nyní je v testovací fázi. Po skončení této testovací fáze budou vyladěna připomínky a detaily a poté se připraví nová aplikace, která už pojede jako hodinky. Rozšířit by se do budoucna měla dokonce i o online nákup jízdních dokladů, které jsou potřeba k jízdě v pražské integrované dopravě.

Tato aplikace je nyní dostupná nejen v chytrých telefonech s Androidem, ale taky v telefonech iOS. Pojďme si nyní říct, co v sobě vlastně skrývá:

  • vyhledávání spojů (vyhledávání spojů je samozřejmě základem, aplikace vás však bude informovat i o aktuálních výlukách)
  • mapa zastávek, záchytných parkovišť, prodejních míst (a samozřejmě budou k dispozici i aktuální informace o těchto místech)
  • odjezdy (a taky info o zpoždění)
  • výluky, omezení provozu
  • novinky, kontaktní údaje, stav bezbariérových zařízení