Opálená pokožka bez UV záření

Opálená pokožka bez UV záření
Opálená pokožka bez UV záření

Mnoho žen si chce svou opálenou pokožku uchovat i přes zimní období, kdy sluníčka není tolik, k tomu jim můžou dopomoci samoopalovací krémy. I dermatologové doporučují krémy, jako nejzdravější cestu ke snědé pokožce. Je možné navštívit i samoopalovací studia, ale pokud to chce zvládnout sama, měla byste dodržet několik pravidel.

Výběr odstínu

Nejlepší je vybrat si odstín, který dodá vaší pokožce přirozený barevný nádech. Na trhu je mnoho přípravků, které zbarví vaši pokožku do různé intenzity, můžete využít krémy anebo pěny. Novinkou jsou postupně zabarvující přípravky, které rozvíjejí barevný tón. Díky tomu můžete regulovat barvu své kůže.

Dokonalá příprava

Před samotnou aplikací se doporučuje udělat peeling celého těla a na suché části (klouby, kolena, kotníky, paty) naneste hydratační krém bez obsahu oleje. Místa kde jsou chloupky, oholte aspoň dva dny předem. Pokud si celým postupem nejste jistá, pořiďte si samoopalovací sadu, která obsahuje peeling, hydratační a barvící krém.

Správný postup

Na suchou, čistou a hladkou pokožku naneste rukou nebo aplikační rukavicí trochu přípravku a rozetřete ho rovnoměrně pomocí krouživých pohybů. Začínejte u nohou a postupujte vzhůru. Nevynechejte žádnou část těla.

Dlouhotrvající opálení

Samoopalovací krém nechte pár minut zaschnout a až poté se oblečte. Ideální je však nechat krém působit přes noc. Výsledku se dočkáte už po čtyřech až šesti hodinách. Po aplikaci se doporučuje nosit tmavé volnější oblečení, aby se nová barva kůže neotřela. Rovnoměrné „opálení“ si udržíte díky pravidelnému opakováni. Co tři až čtyři dny si udělejte peeling, hydratujte pokožku a naneste další vrstvu samoopalovacího krému. Pokud nebudete při nanášení využívat rukavici, nezapomeňte si po aplikaci pořádně umýt ruce.