K čemu využije Vinohradská nemocnice svou dotaci?

K čemu využije Vinohradská nemocnice svou dotaci
K čemu využije Vinohradská nemocnice svou dotaci

Nemocnice jsou instituce, které neustále potřebují peníze. Přece jenom vybavení, technologie a hlavně různé lékařské metody jsou stále dokonalejší a dokonalejší a peněz, které jsou potřebné ke koupi nového vybavení, nejsou. Aby však nemocnice zůstala na kvalitní úrovni, musí si peníze někde sehnat a musí koupit případné vybavení, aby byla zaručena ta kvalitní péče, kterou je nemocnice proslulá. Jen málokdy se podaří získat dotaci, která by pokryla alespoň část výdajů. Nyní se poštěstilo Vinohradské nemocnici v Praze.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je poměrně oblíbená nemocnice, která však potřebuje výrazně zmodernizovat své vybavení. Za dotaci, která byla udělena od hlavního města Prahy ve výši 1 300 000 korun, je tedy patřičně vděčná.

Na co bude dotace uplatněna?

Tato dotace však nebyla udělena jenom z dobré vůle a ze srdce, ale byla udělena hlavně s určitým důvodem – musí se použít pro lékařskou pohotovostní službu, která potřebuje moderní vybavení asi nejvíce ze všech ostatních oddělní v nemocnici. Symbolický šek už nyní byl skutečně předán, což znamená, že koupě nového vybavení může začít.

Kdo předal symbolický šek?

Symbolický šech byl předán osobně pražským radním Radkem Lackem, který šek předal do rukou představitelů nemocnice, a to konkrétně už na začátku října (4. října přesně).

Co konkrétního tedy bude zakoupeno?

Tato dotace umožňuje nakoupit zdravotnické prostředky, které zkvalitní péči o pacienty. Za milion korun bude koupen víceúčelový přenosný ultrazvukový přístroj a za zbylých 300 tisíc korun budou nakoupena transportní lehátka.

Nemocnice tak opět zkvalitní své služby a bude kvalitněji pečovat o své pacienty. Největší dík patří Magistrátu hlavního města Prahy, který tuto dotaci poskytl a který tak umožnil zkvalitnění služeb této vinohradské pražské nemocnice.