Jsou libo fíky?

Fíky
Fíky

Žijeme v době, v níž pořídíme skutečně všechno a za skvělé ceny. Třeba naši prarodiče nebo rodiče měli ještě problém sehnat tropické ovoce, dneska je však k mání mnoho druhů. Tropické ovoce bychom rozhodně měli zařadit do našeho jídelníčku, protože je skutečně velice zdravé a navíc pomáhá zhubnout. Obsahuje v sobě látky, které zrychlují náš metabolismus, tudíž spalujeme rychleji než běžně. Pojďme si říct, které druhy tropického ovoce jsou našemu zdraví nejvíce prospěšné.

Nejčastěji se doporučuje ananas, který má řada z nás na štědrovečerním stole. Taky se často doporučuje kaki nebo granátové jablíčko. Výjimečné jsou taky fíky.

Co jsou to fíky?

Fíky jsou známé už od let egyptských, využívaly se konkrétně už v roce 9200 před naším letopočtem. Velice dlouho byly základní částí obživy tehdejších obyvatel. V čerstvé podobě jsou dostupné jenom ve velice krátké době v roce, ale v sušené podobě je najdeme na pultech obchodů takřka po celý rok.

Málokdo ví, že tento druh tropického ovoce slouží jako náhrada cukru – používá se tedy v řadě zdravých receptů. Zhruba z osmdesáti procent jsou tvořeny vodou a díky vysoké koncentraci cukru nám dodávají velké množství energie. Fíky jsou odedávna považovány za svaté ovoce, které dříve rostlo skutečně hodně, proto se taky i hojně konzumovalo.

Dříve se však znalo jen asi třicet druhů tohoto tropického ovoce, dnes těch druhů známe přes šest set.

Proč fíky jíst?

Zaprvé jsou fíky skvělé pro naše kosti. Obsahují v sobě vysoké množství vápníku, který nám pomáhá při budování našich silnějších kostí. Kromě vápníku obsahují i hořčík a vitamin K2, což je ty nejzákladnější stavební látky pro naše kosti. Navíc ve fících jsou látky v takovém množství, že se velice rychle dostanou do našeho těla.

Kromě toho nám fíky pomáhají i při srdečních nemocech. Jedná se tedy o důležitou potravinu, která udržuje naše srdce zdravé.